گزارش BBC از وضعیت ICT ایران

به گزارش خبرگزاری ایسنا ، تعداد کاربران اینترنت در ایران تا پایان فروردین ماه سال جاری به ‪۱۱‬ میلیون و ‪ ۲۶۰‬هزار نفر رسید و این در حالی است که بر اساس آمار منتشر شده توسط شرکت فناوری اطلاعات در تیرماه سال گذشته، این میزان ‪ ۷‬میلیون و ‪۳۵۰‬ هزار کاربر بود.
از سویی دیگر، رشد سریع کاربران اینترنت در ایران این کشور را زمره کشورهای پرکاربر در این زمینه در قاره آسیا قرار داده و در منطقه نیز از نظر میزان کاربر در رده نخست قرار گرفته است، با این حال این میزان رشد در مقایسه با تعداد جمعیت کشور عملا چندان وضعیت مطلوبی را نشان نمی‌دهد به طوری که ضریب نفوذ دسترسی به اینترنت در این کشور عملا از ضریب نفوذ بسیاری از کشورهای همجوار خود نیز پایین تر است.
از نظر ضریب نفوذ، ایران پس از کشورهای اسراییل، امارات، بحرین، کویت، قطر ، لبنان و اردن در مقام هشتم قرار گرفته است و مقامات ایرانی پیش‌بینی کرده‌اند که در برنامه پنج ساله چهارم برای توسعه شبکه دیتای خود با افزایش ضریب نفود اینترنت به ‪ ۳۰‬درصد عملا بیش از ‪ ۲۲‬میلیون کاربر را به اینترنت متصل خواهند کرد.
با وجود رشد شبکه‌های مختلف رایانه‌ای و اینترنتی طی سالهای اخیر میزان گزارش‌های مبنی بر نفوذ به سایت‌های اینترنتی و شبکه‌ها به ویژه سایت‌های دولتی رو به فزونی است.

/ 0 نظر / 27 بازدید